Ubytování a péče 

Služba Domov pro seniory s místem poskytování služby Dobrá Voda u Českých Budějovic má kapacitu 204 lůžek a ubytování je možné na jednolůžkovém či dvoulůžkovém pokoji nebo v apartmánu. Pokoje jsou nekuřácké s možností využití vyhrazených prostor domova ke kouření. Pokoje jsou vybaveny moderním nábytkem, televizí, lednicí a dorozumívacím zařízením se sestrami včetně zvonku a připojením na internet. 

Sociální služba Domov se zvláštním režimem s místem poskytování služby Dobrá Voda u Českých Budějovic má kapacitu 45 lůžek a je zde možné ubytování v jednolůžkovém či dvoulůžkovém pokoji. Všechny pokoje jsou vybaveny moderním nábytkem, televizí, lednicí a dorozumívacím zařízením se sestrami včetně zvonku a připojením na internet.

Pokoj může být s vlastní koupelnou, se společnou koupelnou pro dva pokoje nebo jen s umyvadlem. Všechny koupelny a sociální zařízení jsou bezbariérově řešené. Na každém patře je také centrální koupelna s polohovací vanou a bezbariérovým sprchovým koutem, kuchyňka a jídelna, která současně slouží jako společenská místnost s televizorem. Většina pokojů má bezbariérové balkony. V ceně ubytování je zahrnut také úklid pokoje, praní ložního a osobního prádla, žehlení a drobné opravy prádla. 

Uživatelům je zajištěna ošetřovatelská péče odpovídající jejich zdravotnímu stavu v nepřetržitém 24 hodinovém provozu včetně sobot a nedělí. Péči o uživatele poskytuje odborný personál zdravotních sester, pracovníků sociálních služeb a fyzioterapeutů. Zdravotní péči zabezpečují nasmlouvaní lékaři všech potřebných oborů, kteří do Domova pravidelně docházejí.

Volný čas v domově je možné strávit v relaxační místnosti, která slouží nejen k odpočinku, ale také k setkávání s ostatními uživateli a návštěvami. V teplých měsících je možné svůj čas trávit v parku, altánu nebo na venkovních terasách, které jsou z části zastřešené. V novém společenském sále se odehrávají různé kulturní akce - hudební zábavy, přednášky, divadelní představení atp. K aktivně strávenému volnému času je k dispozici dílna pro pány a dílna pro dámy, kde je možné tvořit výrobky nejen k radosti, ale i k užitku. Dále je k dispozici knihovna, internetový koutek, bufet. Do domova také dochází pedikérka a kadeřnice. Dále je k dispozici kaple, která je celodenně přístupná a kde se každé úterý konají mše či modlitby. A také do našeho domova dochází dobrovolníci z Dobrovolnického centra ADRA, více naleznete zde.

Charakteristiku služeb naleznete zde.

Služba Domov pro seniory s místem poskytování služby Chvalkov má kapacitu 49 lůžek, které jsou rozmístěny na třech patrech. Tři pokoje jsou třílůžkové bez sociálního zařízení, deset pokojů je dvoulůžkových bez sociálního zařízení a sedm dvoulůžkových pokojů má vlastní koupelnu s toaletou. Jednolůžkových pokojů je celkem šest, přičemž dva pokoje mají vlastní sociální zařízení. Pokoje jsou nekuřácké a prostor pro kouření je povolen na vyhrazeném místě. V ceně ubytování je zahrnut úklid pokoje, praní ložního i osobního prádla, žehlení a drobné opravy prádla. 

V prvním patře je společenská místnost s vybavenou knihovnou, televizí, rádiem a koutkem s PC. Zde se odehrávají různé společenské události, nebo jen drobná posezení u kávy. Ve druhém patře je další společenská místnost s televizí, kde každý týden dochází k předávání objednaného drobného zboží skrze externí firmu. V domově je také společná jídelna pro uživatele, která je i prostorem pro uskutečňování různých akcí většího rozsahu (různá vystoupení, hudební zábavy atp.). Na všech patrech je v útulném koutku televizor a malá knihovna. K aktivně strávenému času slouží místnost ve třetím patře, která je vybavena kuchyňkou a velkým pracovním stolem, kde se uživatelé setkávají za účelem různých aktivizací, které se tematicky zaměřují například podle ročních období, nebo se vztahují k významným událostem. V letních měsících tráví uživatelé rádi svůj čas na zahradě, kde jsou dva zastřešené altány. V domově je kaple, která je stále přístupná. Mše se odehrává dvakrát do měsíce. 

V rámci uvedených služeb Vám nabízíme využití videohovorů ke komunikaci s Vašimi blízkými. Videohovory prostřednictvím tabletu obsluhují sociální pracovnice, na které se můžete obrátit pro více informací zde.