V pátek 19. dubna byl velký zájem o besedu se známou osobností. Navštívil nás režisér Zdeněk Troška a před naplněným sálem zavzpomínal nejen na zážitky spojené s jeho filmařskou praxí, ale také na mládí a na jihočeské Hoštice, se kterými je po celý život spojen. A protože z Hoštic se pan Troška zná i s paní Podskalskou, která je obyvatelkou...

Vpravdě aprílové počasí doprovázelo náš výlet do zahradnictví v Úsilném v úterý 16. dubna. Celkově chladný den sice na chvíli prohřálo slunce, ale sněhová přeháňka na závěr byla dobrým důvodem, proč si pospíšit do aut a jet raději na oběd.

V rámci mezigeneračního projektu jsme se opět sešli, tentokrát při velikonočním tvoření.
Jako symbol Velikonoc jsme zvolili rodinu – beránka, ovečku a jehňátka.

Na návštěvu fenky Divy se naši uživatelé vždy moc těší. Mimo mazlení a hlazení mohou vidět i různé psí kusy. Naše dobrovolnice se zaměřuje i na rozvíjení jemné motoriky spojené s příjemným zážitkem.

Ve čtvrtek 21. března k nám se svým programem zavítala legendární budějovická country kapela Rejdaři.
Zazněly evergreeny country a trampských písní, z nichž mnohé již dávno zlidověly a známe je od táborových ohňů. Publikum si mělo možnost zazpívat a došlo i na hraní podle přání posluchačů.

Ve čtvrtek 14. března jsme rádi dali prostor populárně naučné přednášce o včelaření, kterou nám přijel přednést Jiří Hejsek. Pan Hejsek zastupuje včelařský spolek Apicentrum z Protivína a podobné přednášky pořádají například také pro školy.
Měli jsme tak možnost seznámit se s obecnými informacemi o včelách a jejich chovu, ale dozvěděli jsme se i...