Během pátečního dopoledne se náš společenský sál zaplnil diváky, kteří se těšili na vystoupení tanečnice flamenco. Paní Manuela Žureková si pro nás pečlivě připravila pásmo tanečních ukázek, které doprovodila reprodukovaná hudba. Ujala se i průvodního slova, aby nás seznámila s kořeny i s vývojem stylu flamenco, a přidala i několik ukázek...

Během léta se snažíme umožnit našim uživatelům užít jeho patřičnou atmosféru. Proto jsme zopakovali odpolední návštěvu u vodáckého areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném a při kávě a limonádě jsme sledovali trénink vodáků na rozmanitých plavidlech.

Společná setkání přinášejí radost dětem i seniorům. Dnes jsme si vyzkoušeli techniku suchého pastelu a nechali se inspirovat obrazy slavných malířů. Nechyběl ani prostor pro volnou tvorbu.

Když jsou horké dny, bývá dopoledne pro pobyt venku vhodnější, a proto jsme si v úterý vyjeli k blízkému rybníku Lusný. Díky krátké vzdálenosti bylo možné náš mikrobus využít k přepravě několika skupin zájemců.

Mezi deštivými dny se na nás usmálo štěstí, a tak nám v úterý 8. srpna na výletě do Českého Krumlova nepršelo. Když jsme se procházeli zámeckou zahradou, svítilo dokonce slunce, a mohli jsme tak kouzlo tohoto klidného místa plně vychutnat. Prohlédli jsme si i otáčivé hlediště, kde jsme se dozvěděli historické i technické zajímavosti od místního...