Aktuality

Video koncert

08.08.2018

Dnes 7. 8. 2018 jsme se opět sešli s klienty pobytového oddělení B1, B2 na dalším video - koncertě, tentokrát českého pěveckého tria Golden Kids ve složení Marta Kubišová, Václav Neckář a Helena Vondráčková.

Letní kino

31.07.2018

Ve čtvrtek 26. 7. 2018 měli uživatelé možnost navštívit letní kino, které bylo připraveno na terase pobytového oddělení A2. Promítal se film pro pamětníky "Řeka čaruje". Bylo podáváno malé občerstvení a všichni zúčastnění si užili příjemnou atmosféru letního večera.

Za krásného letního počasí, u kávy a zmrzlinového poháru, jsme si společně poseděli na terase, kde nám pro dobrou náladu hrála kapela Duo Pe-Ja. V známých melodií si lidé nejen zavzpomínali, ale i s chutí zazpívali. Atmosféru zcela kopírovala letní pohodu a přátelská setkání našich uživatelů.

V podvečerních hodinách jsme měli možnost zaposlouchat se do skladeb Mozarta, Gounoda, Vivaldiho, Jenkinse a dalších slavných skladatelů. Pěvecký sbor z Francie svými hlasy rozezněl celý kostel Obětování Panny Marie v Českých Budějovicích a zpříjemnil tak návštěvníkům a milovníkům vážné hudby letní večer.

Dne 9. července 2018 jsme navštívili Jihočeské zemědělské muzeum o.p.s. v Netěchovicích nedaleko Týna nad Vltavou. Prohlédli jsme si staré hospodářské stroje a mnozí naši uživatelé zavzpomínali na staré časy - lépe řečeno na svá mladá léta. Dozvěděli jsme se, jak se dělá sýr a máslo a také jsme si jejich výrobu vyzkoušeli. Rodinná ekofarma všem...

Přečtěte si jako první, co je nového